A Fradi megvédte a KEK-címét

Szép volt lányok! - A Fradi megvédte a KEK-címét

2012. május 14.
a a a

Sikerült a bravúr a Fradinak. 31–30-ra nyert a dán Viborg ellen idegenben, így kettős győzelemmel védte meg címét a KEK-ben. A Fradi női kézilabda csapatának sikerült a csoda, megverte Európa egyik legjobb csapatát, a dán Viborgot saját csarnokában a KEK-döntő visszavágóján.

A dabasi első mérkőzésen egy gólos előnyt szerzett a címvédő FTC, így a papírforma dán kupagyőzelmet ígért. A Fradi azonban egy nagyszerű felkészülést követően Elek Gábor csapata a tudása maximumát nyújtotta. A dánok nagyon durván védekeztek, ezt a bírók nem nézték el, az emberelőnyöket a Fradi jól használta ki, és a szünetben 15–12-re vezetett. A második félidőben a Viborg kiegyenlített, sőt a vezetést is átvette (25–24), azonban Elek időt kért, megnyugtatta a lányokat, amire nagy szükség is volt, mert a végjáték nagyon izgalmas lett. Kovacsicz, Szucsánszki, Szamoránszky, Zácsik, Zsivkovocs mellett Szadvári, Deáki is fontos gólokat lőtt, s az utolsó percben 30–30 volt az állás. Zácsik góljával aztán eldőlt (31–30), hogy a Ferencváros kettős győzelemmel megvédte az elsőségét a KEK-ben.